شیمی عکاسی: بر اساس مساحت، فرانسه کمابیش اندازهٔ افغانستان است و بزرگ‌ترین کشور  غرب  اروپا و  اتحادیه متزلزل اروپایی و همچنین سومین کشور بزرگ در کل قاره اروپا به‌شمار می‌آید. جمعیت فرانسه در حال عبور از مرز ۶۷ میلیون نفر است که با این رقم، فرانسه در رتبه دومین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد. مرکز فرانسه، شهر پاریس است.
س: زادگاه سینما کجااست؟ج: فرانسه و به توسعه این صنعت کمک کرده است.
س:نئو نوآر کدامست؟ج:بگونه ای  از  فیلم نوارگفته می‌شود که در ویژگی‌های بنیادین مانند نوآر دهه ۴۰ و ۵۰ میلادی است، اما سبک، فرم و محتوای نوآر را با عناصر جدید بهبود بخشیده.( نوآر به زبان فرانسوی به معنای سیاه است)
س: جدا از صنعت بومی فیلم‌سازی در فرانسه - کدام صفت باعث رونق سینمای ان شده؟ج: این کشور هنرمندان بسیاری را از سرتاسر جهان در فرانسه گرد هم آورده است. به همین دلیل، سینمای فرانسه است گاهی اوقات با سینمای کشورهای خارجی در هم تنیده شده است.
س: کدام افراد غیر فرانسوی جز و برجسته‌ترین هنرمندان سینمای فرانسه به شمار می‌آیند؟ج: رومن پولانسکی - کیشلوفسکی - اندره جولاوسکی از لهستان - کاسپار نوئه - ادگاردو گوزارنسکی از امریکای لاتین -آناتول لیتواک و الکساندر الکسیف از روسیه، مایکل هانکه از اتریش.
س: پاریس دارای بالاترین تراکم ......... در جهان می‌باشد؟ج: سینما.
س: لوک بسون کیست؟ج: کارگردان فرانسوی است.او از ۱۷ سالگی با رها کردن درس به فیلم سازی پرداخت.در کارنامه او فیلم‌های بزرگی چون لئون و ژاندارک دیده می‌شود.
س: درسال ۲۰۱۰  چند بلیت سینما در فرانسه فروخته شده است؟ج: ۲۰۶،۵ میلیون بلیط فروخته شده.

س: موج نوی  سینمای فرانسه برهبری کدام براه افتاد؟ج: به رهبری منتقدان جوان تحریریه مجله سینمایی کایه دو سینما در فرانسه شکل گرفت و به سایر نقاط دنیا سرایت یافت.
س: موج نو در فرانسه در ........... اتفاق افتاد؟ج:دو دوره.
س: دورهٔ اول از کدام بازه زمانی اتفاق افتادو صفات  ان کدامند؟ج: دورهٔ اول از سال ۱۹۵۸ تا ۱۹۶۲ طول کشید و از مشخصه‌های آن تاکید بر مولف و میزانسن بود.
س: اقتباس ادبی در  سینما ی فرانسه  چگونه از بین رفت؟ج: فیلم‌سازان  دوره اول موج نو - از قواعد فیلم‌سازی دههٔ ۵۰ میلادی، هم به لحاظ روایی و هم تصویری، روی‌گردان شدند. روایت و داستان و یا آغاز و پایانی برای فیلم‌ها وجود نداشت. تنها برشی از زندگی در فیلم نشان داده می‌شد و به این ترتیب   اقتباس ادبی در این سینما از بین رفت.
س: تا سال 1962 فیلمسازان فرانسوی - از چه دوربین هایی استفاده میکردند؟ج: دوربین‌های سبک برای فیلمبرداری در خیابان‌ها به کار می‌رفت و دیگر فیلمها در استودیو ساخته نمی‌شد.
س: فیلمسازان سینما نگاه - در فرانسه کدامها بودند؟ج: فیلمسازان اصلی این جنبش شامل لوک بسون، لئو کاراکس و ژاکوس بینکس می‌شوند.
س: خصوصیت کار فیلمسازان این جنبش سبک بصری دقیق و تأکید بر روی جوانان بیگانه شده و به حاشیه رانده شده در دوره " میتران"بودند؟ج: سینما-نگاه (به  Cinéma du look).
س:فیلمسازان رئالیسم شاعرانه فرانسه کدامند ؟ج: ژان رنوار، مارسل کارنه، ژولین دوویویه و ژان گرمیون.
س: ژان رنوار که بود؟ج: فرزند اگوست رنوار نقاش امپرسیونیست  فرانسوی بود .او از فیلمسازان رئالیسم شاعرانه فرانسه است.
س: لحن سینمای رئالیسم شاعرانه فرانسه چگونه است؟ج: فیلم های رئالیسم شاعرانه دارای لحنی توام با حسرت و ناامیدی است.
س: استودیو فیلم سازی "اروپا کوپ " را کدامها بنیان نهادند؟ج: ان توسط : لوک بسون و پیر-آنژ لو پوگام در سال ۲۰۰۰ تاسیس شد.
س: قدیمی ترین شرکت سینمایی جهان - کدام است؟ج: گومون Gaumont.
س: شرکت فرانسوی گومون در چه سال تاسیس شد؟ج: در سال ۱۸۹۵ تاسیس شده و عمری برابر عمر سینما دارد.